Haber Detayı
18 Aralık 2018 - Salı 14:05 Bu haber 2047 kez okundu
 
Çığlıkçı Akademisyene bir şok da mahkemeden!
İstanbul'da trafik uygulamasında kendisine para cezası kesilince sinir krizi geçirip çığlık atan Öğretim Görevlisi Özlem Atan'ın hakkında çıkan haberlere ve çığlık attığı videoya erişimin engellenmesi talebi mahkemece reddedildi.
YAŞAM Haberi
Çığlıkçı Akademisyene bir şok da mahkemeden!

Geçtiğimiz ay İstanbul'un Fatih ilçesinde, kendisine trafik cezası yazılan öğretim görevlisinin sinir krizi geçirerek bağırdığı anlar kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturmuştu. İstanbul Emniyet Müdürlüğünce kadının görüntülerini çeken ve paylaşan kişinin bulunması için soruşturma başlatılmıştı.


Öğretim Görevlisi Özlem Atan geçtiğimiz günlerde mahkemeye başvurarak hakkında sosyal medya ve haber sitelerinde çıkan haberlerin kaldırılmasını talep etti. Mahkemeye sunulan dilekçede, Atan'ın daha önceden çekilmiş olan video kaydının aylar sonra yayılmaya başlamasının kasıtlı olduğu belirtilerek konuya ilişkin çıkan haberlerin erişimine engel getirilmesi talep edildi.
 

Talebi değerlendiren İstanbul Sulh Ceza Hakimliği yayın içeriğinin haber niteliği taşıdığını ifade ederek erişime engel talebini reddetti.

Kaynak: (Kaynak) - Derleme Editör: Kurtuluş Kılınç
Etiketler: Çığlıkçı, Akademisyene, bir, şok, da, mahkemeden!,
Yorumlar
Haber Yazılımı