Haber Detayı
13 Ocak 2019 - Pazar 11:13 Bu haber 3677 kez okundu
 
İŞKAD’dan Öğrencilere Girişimci Olma Teknikleri
​Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD), 9. Sınıf kız öğrencilerine iş hayatında başarılı olmanın püf noktalarını anlatan seminer verdi. Seminere konuşmacı olarak iş kadını Filiz Yaldız katıldı.
EKONOMİ Haberi
İŞKAD’dan Öğrencilere Girişimci Olma Teknikleri


Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD), Özel Erkan Çukurova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. Sınıf kız öğrencilerine iş hayatında başarılı olmanın püf noktalarını anlatan seminer verdi. Seminere konuşmacı olarak Uğur Yaldız Otomotiv YK Başkanı Filiz Yaldız katıldı.

 

MANTI, “İŞ DÜNYASI CAYIR CAYIR KALİFİYE ELEMAN ARIYOR”

İŞKAD Eğitim Komite Başkanı Ayşe Aslan Koordinasyonu ile gerçekleştirilen ve Özel Erkan Çukurova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ebru Durgun, Halkla İlişkiler Müdürü Gülşen Feride İspir, Öğretmen Yasemin Saçı’nın hazır bulunduğu seminerin açılış konuşmasını yapan İŞKAD Başkanı Berman Mantı, “Dünyanın en büyük markası nedir? diye sorulduğunda şu ya da bu marka diyebilirsiniz. Ama bana göre dünyanın en büyük markası kendinizsiniz. Dünyada sizden değerli daha kıymetli hiç bir şey yok. Bu yüzden kendi markanızı yaratın. Kendinizin farkına varın. Kendi hayatınıza doğru yön verin. Okuldan sonraki iş dünyasına doğru adımlar atarak geçin. İyi bir girişimci olun. İyi fikirler üretin. Çünkü bu hayat sizin. Bir daha tekrarı olmayacak. Şu an farkında olmayabilirsiniz ama Türkiye iş dünyası, ekonomi cayır cayır sizin gibi gençleri arıyor. Buradan mezun olduğunuzda işleriniz hazır. Biz İşkad olarak üyelerimizi sizlerle buluşturarak kendi hayatınıza daha akıllı yön verebilmeniz için buradayız. Hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

 

YALDIZ, “ZORLUKLAR İNSANLARI GÜÇLENDİRİYOR”

Mentörlüğünü yaptığı Minogro Kozmetik YK Başkanı Münevver Yalçın ile etkinliğe katılarak başarı öyküsünü öğrencilerle paylaşan Uğur Yaldız Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Yaldız, başarı yolunda karşılaşılan sorunların nasıl aşılabileceği yönünde bilge verdi.

“HEDEFLERİNİZDEN ASLA VAZGEÇMEYİN”

Başarının doğru iş, doğru seçim ve ekiple yakalanacağının altını çizen Filiz Yaldız, “Kalifiye eleman sorunu olan Türkiye’de en önemli potansiyeli sizler oluşturuyorsunuz. Biz meslek ve teknik liselerini bu anlamda çok önemsiyoruz. Hepinizin meslek hayali mutlaka vardır. Bu okula bunu seçerek geldiniz. Ülke ekonomisinin sizlere çok ihtiyacı var. İşkad olarak bu yüzden bu dönem tüm girişimcilik çalışmalarımızı teknik liselerle birlikte yürütmeyi istiyoruz. Yapabileceklerinizin farkına vardığınızda eminim üzerinde çalıştığınız bir fikriniz olacak ve işte bu fikir sizi girişimciliğe taşıyacaktır. Ben iş hayatıma atıldığımda çok zorluklar yaşadım ama yılmadım. Vazgeçmemek çok önemli. Zorluklar insanları güçlendiriyor. Farklı yönlerinizi ortaya çıkarıyor. Hedeflerinizden asla vazgeçmeyin. Başarılı insanların deneyimlerinden yararlanın.” diye konuştu.

Öğrencilerin merak ettiği soruların yanıt bulmasının ardından okul yönetimince konuşmacılara çiçek verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞKAD’dan, Öğrencilere, Girişimci, Olma, Teknikleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı