Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 00:24 Bu haber 1073 kez okundu
 
Türkiyeʹde AVMʹlere yapılan yatırım 58 milyar dolar
Kayseriʹde "Anadolu Sohbetleri Buluşmaları" kapsamında bir otelde düzenlenen etkinlikte, çeşitli illerdeki alışveriş merkezlerinin yöneticileri bir araya geldi.
EKONOMİ Haberi
Türkiyeʹde AVMʹlere yapılan yatırım 58 milyar dolar

          Kayseriʹde "Anadolu Sohbetleri Buluşmaları" kapsamında bir otelde düzenlenen etkinlikte, çeşitli illerdeki alışveriş merkezlerinin yöneticileri bir araya geldi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, Türkiyeʹye alışveriş merkezlerinin yabancı yatırımcılarla geldiğini söyledi.

 

Belgü, Türkiyeʹde alışveriş merkezlerinin hızlı bir gelişim gösterdiğini belirtti. "Beş bin metrekarenin üzerinde ve 15 mağazanın üzerinde olan tek elden yönetilen yerlere alışveriş merkezleri adını veriyoruz. Alışveriş merkezleri için 58 milyar dolarlık bir yatırım var ve 520 bin kişi bu yerlerde istihdam ediliyor. Alışveriş merkezleri sadece alışverişlerin yapıldığı bir yer değil. Sosyal hayatın bir ihtiyacı. Sanata, sinemaya olan katkısı çok. İnsanların sosyalleştiği, yemek yemeye geldiği önemli bir yer. Alışveriş merkezleri bir ihtiyaç üzerine çıkıyor. Dönüp baktığımız zaman 402 alışveriş merkezimiz var. Bu alışveriş merkezleri Türkiye için çok değil." Belgüʹnün konuşmasının ardından "AVMʹlerin Bireysel ve Sosyal Hayata Etkileri" ve "Türkiye Alışveriş Merkezi Tüketici Algı Araştırması" konularında sunum yapıldı.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Türkiyeʹde, AVMʹlere, yapılan, yatırım, 58, milyar, dolar,
Yorumlar
Haber Yazılımı